У сучасній стоматологічній практиці використовується кілька видів вінірів і часто потенційний споживач плутається в них і не розуміє в чому різниця. Наприклад, мало хто знає, що рефракторні вініри і ультраніри – це одне і те ж. Також їх називають ультратонкими, нановінірами. А загадкова назва рефракторні з’явилася через технології виготовлення, де використовується спеціальний прилад рефрактор. Прилад дозволяє виконувати високоточні роботи з керамікою і створювати мікропротези товщиною всього 0,1-0,4 мм.

 

Переваги рефракторних вінірів

Найголовніша перевага ультранірів полягає в тому, що для їх установки не потрібна кардинальна обточування зубної емалі. Зуби практично не пошкоджуються, якщо препарування зубних тканин і робиться, то мінімальне, в межах поверхневого шару. Найчастіше ж підготовка полягає просто в професійному чищенні зубів. Надалі зняти рефракторні вініри в стоматологічній клініці, можна навіть не порушуючи рідну емаль. За допомогою них усуваються такі дефекти, як:

  • відколи ріжучого краю;
  • незначна корекція форми, кольору і розміру;
  • діастеми, треми.

Товщина таких накладок прирівнюється до товщини контактних лінз для очей. З одного боку це перевага, але з іншого накладає і свої особливості, обмеження та недоліки. Наприклад, вартість установки ультранірів вища, ніж інші види вінірів (класичні керамічні, композитні). Справа в тому, що працювати з таким матеріалом дуже складно і процес виготовлення, установки вимагає високої кваліфікації ортодонта і технолога. Сам по собі матеріал досить крихкий, але знаходить високу міцність в монолітної конструкції з зубом і спеціальним фотополімерним складом для їх скріплення.

 

Як встановлюють ультраніри?

Процес установки нановінірів не особливо відрізняється від роботи з класичними вінірами на зуби. Для початку лікарю необхідно провести діагностику, зробити фотографії і зліпок зубів пацієнта для подальшого моделювання накладок. У деяких клініках вже не потрібен відбиток зліпковою масою, а необхідні виміри проводяться спеціальним сканером, який відразу переводить дані в цифрову інформацію.

На наступному етапі технік виготовляє воскову модель майбутніх вінірів. За їх готовності пацієнт приходить на примірку, оцінює зі стоматологом отриманий результат, при необхідності проводиться корекція і затверджується остаточний варіант форми, розміру, кольору. Після затвердження воскова форма відправляється в зуботехнічну лабораторію, де за допомогою вищезгаданого рефрактора виготовляються нановініри. Далі стоматологу залишається приміряти їх на пацієнта і після схвалення встановити за допомогою стоматологічного клею на підготовлені зуби. Виготовлення ультранірів займає до 3-х тижнів. 

 

Які види вінірів можуть конкурувати з рефракторними?

Незважаючи на всі переваги, рефракторні вініри не можна однозначно назвати найкращими. По-перше, висока вартість робить їх не найдоступнішим варіантом (хоча люмініри ще дорожче, до того ж довше виготовляються). По-друге, кожен вид вінірів вирішує свої завдання і, якби був не актуальний, просто не використовувався б стоматологами. Наприклад, відколи і пломби середніх розмірів фахівці радять закривати класичними керамічними  Вініри на зуби з пресованої кераміки більше підійдуть і тим, хто хоче американську білосніжну усмішку.

Ультраніри володіють прозорістю через свою товщини і особливості безкаркасного виготовлення. Це робить їх більш природними візуально, проте багато пацієнтів хочуть саме яскраві білі зуби. Якщо ви хочете ідеальну посмішку, обов’язково розкажіть про свої уподобання стоматологу і він підбере ті мікропротези, які підійдуть саме вам.